Air Ambulance

 Tam donanımlı ambulans uçağımız sağlık ekibi ile birlikte, ihtiyaç duyduğunuz her an hastanızı kara ambulansı desteği ile bulunduğu noktadan alarak, 20 dakika içinde havalanacak şekilde, Yeşilköy Havalimanı apronunda 7 gün 24 saat uçuşa hazır bekletilmektedir.

Hastanın klinik durumunun elverişli olması durumunda ileri tetkik ve tedavi gerektiren durumlarda uygun sağlık hizmeti alabilmesi için acil veya planlanmış uçuş organizasyonunu kapsamaktadır.


Anlaşmalı olduğumuz çeşitli standartlara sahip (uçuş menzili-hasta sayısı v.b.) jet ve turbo prob uçaklar ve helikopterler ile sağlanan bu hizmetimizde tüm medikal ekip ve ekipman SOS tarafından temin edilmekte, böylece hasta transferi tam yoğun bakım şartlarında yapılmaktadır.


Mesafe gözetmeksizin hastanın klinik durumunun uygun olması durumunda tarifeli uçaklarla sedye organizasyonu ve yoğun bakım standartları sağlanarak daha ekonomik hava ambulansı hizmeti verilebilmektedir.


Her iki uçak organizasyonunda da kara ambulansı transferleri kurumumuz tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.(hasta alış-hasta teslim)


Hastanın klinik durumu ve yakınlarının tercihi doğrultusunda Uzman Dr, Pratisyen Dr,Anestezi Teknikeri, Paramedik, Acil Tıp Teknisyeni ve Hemşire kadrosundan medikal ekip oluşturulur.